Asansör

Sistem Asansör 1994 yılından beri asansör konusunda faaliyet göstermektedir. Asansör konusunda gerçek bir deneyime ve tasarım kabiliyetine sahip olan Sistem Asansör, bina tasarım aşamasından, kuruluma kadar her konuda hizmet sağlamaktadır.

Sistem Asansör bina tasarım aşamasında trafik hesabının yapılarak asgari ihtiyaçların belirlenmesi, binanın kullanım amacına göre gerekli asansör karekteristiğinin belirlenmesi ve belirlenen karektesikteki asansörler için gerekli mekanların en uygun ölçülerde belirlenmesi konusunda size eksiksiz bir mühendislik destegi sağlayabilir.

Sistem Asansör var olan şartlara göre en uygun çözümü üretme konusunda teknolojinin ve standartların şartlarını en uç noktada kullanarak size özel çözümler üretebilir.
Sistem Asansör ürünlerini proje bazında tasarlamakta, imalat ve kurulumunu yapmaktadır. Bu durum özellikle kabin,kapı, buton ve göstergeler için müşterinin taleplerine uygun çözüm üretme ve ürün geliştirme imkanı verir.

Sistem Asansör standart olarak 2 yıl garanti ve talep doğrultusunda uzatılmış garanti sağlamaktadır.

Asansör tipleri
Asansörler kullanım amacına göre (yolcu, yük, engelli, sedye vb) kullanılan kompanentler göre (yarı otomatik, tam otomatik, panoromik vb)
makina dairesi varlığına göre ( makina daireli, makina dairesiz) farklı isimlendirmeler yapılmakla birlikte asansör Yönetmeliği kapsamında yapılan asansörler TS-EN standarlarına göre iki ana bölüme ayrılırlar.

  • Elektrikli Asansörler (TS-EN-81.1)
  • Hidrolik Asansörler ( TS-EN-81.2)