Modernizasyon

Asansörler milyon defa hareket ederler ve binlerce kilometre yol kat ederler. Her mekanik ve elektrikli makine gibi asansörlerde belirli bir zaman sonunda ömrünü tamamlarlar. Ve bir gün gerçekten değiştirilmesi veya baştan sona modernize edilmesi gerekebilir.

Neden modernizasyon gereklidir?

Güvenlik
Bir asansörün modernize edilmesi için en önemli husus güvenliktir. Potansiyel risklerin en aza indirgenmesi amaçlanmalıdır.

Süreklilik
Bir tesisten beklenen kesintisiz çalışmasıdır. Yapılacak iyileştirmeler aynı zamanda tesisin performansını arttıracaktır.
Bina içinde insanların sorunsuz bir şekilde taşınması kullanıcıların performansı açısından önemlidir.

Tüm kullanıcılar için erişilebilirlik
İyi erişilebilirlik, tekerlekli sandalyedeki kişiler, görme engelliler, çocuklu aileler veya büyük eşya taşıyan kişileri içerecek şekilde tüm kişiler için ekipmanı daha güvenli ve kullanışlı hale getirmektedir.

Enerji maliyetlerinin azaltılması
Enerji kaynaklarının azaldığı, günümüzde enerjiyi verimli kullanmak hem ekonomik hem de çevre açısından önemlidir.
Modern bir asansör on yıl önce üretilen çözümlerden daha fazla enerji tasarrufu sunduğu için modernizasyon enerji maliyetlerinizi azaltabilir.

Estetik
Asansör, bina sakinlerinin veya müşterilerin binaya girdiklerinde genellikle ilk gördükleri şeydir. Çağdaş tasarım ve kaliteli malzemeler binanın imajını güçlendirmektedir. belkide mülkünüze değer katacaktır.

Öngörülebilir maliyetler
Sık arızalan bir asansör bakım maliyetlerini arttırabilir. Onarım olarak harcanacak bedeller yerine, yeni bir asansöre harcama yapmak bazen daha ekonomik olabilir. Modernizasyon bina sahipleri için planlı ve öngörülebilir maliyetler olabilir.

Yasal mevzuat
Mevcut asansörlerin günümüz normlarına uygun hale getirilmesi için henüz bir zorunluluk olmasada, en azından asansörün yapımı aşamasında tabi olduğu normlara uygun hale getirilmesi zorunludur. Bu durum asansörünüzün yapımı aşamasında mevcut olan, ama bugün çalışmayan bir aksamın çalışır hale getirilmesini kapsayabilir.
Çok yakın bir gelecekte güvenlikle ilgili bazı yasal düzenlemeler yapılacaktır.