Modernizasyon

Asansörler milyon defa hareket ederler ve binlerce kilometre yol kat ederler. Her mekanik ve elektrikli makine gibi asansörlerde belirli bir zaman sonunda ömrünü tamamlarlar. Ve bir gün gerçekten değiştirilmesi veya baştan sona modernize edilmesi gerekebilir.

 

Neden modernizasyon gereklidir?

Güvenlik: Bir asansörün modernize edilmesi için en önemli husus güvenliktir. Potansiyel risklerin en aza indirgenmesi amaçlanmalıdır.

Süreklilik: Bir tesisten beklenen kesintisiz çalışmasıdır. Yapılacak iyileştirmeler aynı zamanda tesisin performansını arttıracaktır. Bina içinde insanların sorunsuz bir şekilde taşınması kullanıcıların performansı açısından önemlidir.

Tüm kullanıcılar için erişilebilirlik: Tekerlekli sandalyedeki kişiler, görme engelliler, çocuklu aileler veya büyük eşya taşıyan kişileri içerecek şekilde tüm kişiler için ekipmanı daha güvenli ve kullanışlı hale getirmek amaçlanmalıdır.

Enerji maliyetlerinin azaltılması
Enerji kaynaklarının azaldığı, günümüzde enerjiyi verimli kullanmak hem ekonomik hem de çevre açısından önemlidir. Modern bir asansör on yıl önce üretilen çözümlerden daha fazla enerji tasarrufu sunduğu için modernizasyon enerji maliyetlerinizi azaltabilir.

Estetik
Asansör, bina sakinlerinin veya müşterilerin binaya girdiklerinde genellikle ilk gördükleri şeydir. Çağdaş tasarım ve kaliteli malzemeler binanın imajını güçlendirmektedir. Belki de mülkünüze değer katacaktır.

Öngörülebilir maliyetler
Sık arızalan bir asansör bakım maliyetlerini arttırabilir. Onarım olarak harcanacak bedeller yerine, yeni bir asansöre harcama yapmak bazen daha ekonomik olabilir. Modernizasyon bina sahipleri için planlı ve öngörülebilir maliyetler olabilir.

Yasal mevzuat
Mevcut asansörlerin  EN 81.80 standardına uygun hale getirmesi zorunlu hale getirilmiştir.